Ułatwienia dostępu

        

 

18 kwietnia bieżącego roku w siedzibie Zamojskiego Oddziału Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana odbył się Diecezjalny Etap XXVIII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. I Liceum Ogólnokształcące im. ks. Stanisława Staszica z Hrubieszowa reprezentowane było przez Kacpra Kalembę z klasy I b i Oliwię Kapustę z klasy III c. Młodzież przygotowywała się systematycznie do zmagań etapu diecezjalnego w szkole i online pod czujnym okiem s. Bernadetty Kozieł.

Z dumą informujemy, że uczniowie naszej szkoły wypracowali bardzo dobre wyniki punktowe w części pisemnej konkursu, a Oliwia Kapusta awansowała do części ustnej z najlepszym wynikiem (90 na 90 punktów!) spośród wszystkich uczestników.
W finale Oliwia okazała się również bezkonkurencyjna i wygrała cały etap
z kompletem możliwych do zdobycia punktów, zajmując pierwsze miejsce i tym samym zakwalifikowała się do etapu ogólnopolskiego, który odbędzie się w dniach
10 – 11 czerwca 2024 r. w Niepokalanowie.
Oliwia wraz z siostrą katechetką otrzymały również zaproszenie na warsztaty biblijne przygotowujące do finału konkursu w ramach XVII Spotkania Młodych z Biblią na Jasnej Górze w dniach 13 – 14 maja 2024 r.

Gratulujemy naszym młodym “biblistom” i s. Bernadetcie, a Oliwii życzymy dalszych sukcesów na etapie centralnym.

Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7
loading...
Akademia Staśka
Akcje SU
Wycieczki
Uroczystości
Sport
Sukcesy
Wydarzenia