Ułatwienia dostępu

        

 

W dniach 10 – 15 marca 25 uczniów klas drugich I Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie, wraz z opiekunami p. Katarzyną Dziumaga i p. Agnieszką Perkman, uczestniczyło w polsko-niemieckiej wymianie zorganizowanej we współpracy z Karl-Liebknecht Gymnasium we Frankfurcie nad Odrą.

28 października 2023 roku odbyła się Diecezjalna Pielgrzymka Maturzystów na Jasną Górę. W tym roku szkolnym przeżywaliśmy ją pod hasłem: „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”. Z I LO im. ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie w pielgrzymowaniu wzięło udział 40 maturzystów pod opieką ks. Mariana Maciołka, p. Dawida Lewandowskiego i s. Bernadetty Kozieł – organizatora wydarzenia. Młodzież ze Staszica rozpoczęła podróż już 27. 10. 2023 r., w piątek. Pierwszym punktem zwiedzania było Muzeum Domu Rodzinnego Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach mieszczące się przy ulicy Kościelnej 7, obok Bazyliki Ofiarowania NMP.

29.09.2023 uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w Hieronimkach - święcie tłumaczy, organizowanym już po raz dziewiąty przez Wydział Filologiczny UMCS w Lublinie. Na wycieczkę udało się 30 uczniów z grup niemieckojęzycznych z klas 2A, 2B, 2D, 2E, 3C, 3D i 3E pod opieką nauczycielek języka niemieckiego p. Urszuli Pasieki i p. Katarzyny Dziumagi. 

Korzystając z ostatnich chwil ciepła w tą jesienną porę, uczniowie klasy III E pod opieką wychowawczyni Beaty Trześniowskiej i p. Doroty Sędłak wybrali się dnia 18 października 2023 roku na wycieczkę do Lublina.

12 czerwca 2023r. klasy pierwsze wraz z organizatorką Panią Anną Michalczuk i opiekunami – Paniami Dorotą Sędłak, Martą Krupą, Marzeną Banach oraz Panami – Dawidem Lewandowskim i Andrzejem Chwedczukiem wybrały się na wycieczkę do Poleskiego Parku Narodowego.

loading...
Akademia Staśka
Akcje SU
Wycieczki
Uroczystości
Sport
Sukcesy
Wydarzenia