Ułatwienia dostępu

        

 

Senat Rzeczypospolitej Polskiej swoją Uchwałą rok 2024 ustanowił Rokiem Czesława Miłosza

Z tej okazji grupa uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie - pasjonatów i miłośników języka polskiego uczestniczyła w finale projektu, dotyczącym upowszechniania życia i twórczości tego wybitnego noblisty. Efekty pracy uczniów można było podziwiać w czasie podsumowania, które odbyło się 17 kwietnia 2024r. W przedsięwzięcie zaangażowała się grupa 30 uczennic i uczniów naszego liceum.

Młodzież z ogromnym zaangażowaniem przystąpiła do zaprezentowania następujących zadań: interpretacji wybranego wiersza lub fragmentu prozy poety, prezentacji multimedialnej poświęconej życiu i twórczości Czesława Miłosza, wykonanie ilustracji do wybranego wiersza poety, narysowanie nietypowego portretu poety wyłaniającego się z jego życiorysu.

Laureatami konkursu:

- w kategorii recytacja zostały: Zofia Śliwa- miejsce 1; Agnieszka Pęk- miejsce 2; Kornelia Kruk- miejsce 3,

- w kategorii rysunek: Wiktoria Fila- miejsce 1; Karolina Mazur- miejsce 2, Jakub Blicharz- miejsce 3. Ponadto wyróżnienie w tej kategorii otrzymały uczennice: Aleksandra Wolanin, Magdalena Mieczałowska, Martyna Bryk.

Laureatom, wyróżnionym i wszystkim uczestnikom projektu dziękujemy za zaangażowanie, włożony intelektualny i organizacyjny wysiłek oraz serdecznie gratulujemy!!! Wielkie podziękowania składamy organizatorkom tego wyjątkowego wydarzenia – naszym nauczycielkom języka polskiego Katarzynie Krotkiewicz i Annie Potrzeszcz.

Dziękujemy fundatorom nagród i upominków: Zarządowi Stowarzyszenia „Staszic” działającemu przy I Liceum Ogólnokształcącym im. ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie.

Dziękujemy Karolowi Fietko i Pawłowi Budzyńskiemu za nagłośnienie oraz Karolinie Bełz za fotorelację z wydarzenia.

loading...
Akademia Staśka
Akcje SU
Wycieczki
Uroczystości
Sport
Sukcesy
Wydarzenia