Ułatwienia dostępu

        

 

Co to była za przygoda!!!
We wtorek obudziliśmy się wcześnie rano, hm..., nic dziwnego. Godzina 6:00. Celem podróży była stolica Portugalii- wielkie miasto Lizbona. W drodze do Lizbony zatrzymaliśmy się w wyjątkowym miejscu - Sanktuarium Fatimskim, które jest celem pielgrzymek ludzi z całego świata ze względu na objawienia z roku 1917. Było to dla nas wielkie przeżycie, którego nigdy nie utracimy.


Lizbona oczarowała nas swoim niezwykłym urokiem, architekturą i niepowtarzalną atmosferą. Naszą przygodę rozpoczęliśmy spacerem w kierunku Łuku Triumfalnego, który łączy jeden z głównych placów Lizbony – Praca do Comercio – z najbardziej reprezentacyjną ulicą Lizbony, czyli Rua Augusta. Chodząc po urokliwych uliczkach, podziwialiśmy konstrukcję budynków, tradycyjne kafelki (nazywane przez nas płytkami), a także barwne sklepy i przytulne kawiarenki. Mieliśmy możliwość spróbowania przepysznej lokalnej kuchni.
Na zakończenie udaliśmy się do dzielnicy zwanej Belem, pod monumentalny Pomnik Odkrywców, na którym widnieją postacie takie jak: Henryk Żeglarz, Vasco da Gama, Ferdynand Magellan. Zwiedziliśmy tam również klasztor Hieronimitów i wieżę Belem. Obiekty te znajdują się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. To z portu w Belem wypływały wyprawy w czasach wielkich odkryć.
Wróciliśmy do hotelu zmęczeni, ale pełni wrażeń i niesamowitych przeżyć.

Realizacja projektu nr 2023-1-PL01-KA121-SCH-000119261 (numer akredytacji: 2022-1-PL01-KA120-SCH-000111830) w ramach programu Erasmus+ dofinansowanego przez Unię Europejską.

Opracowała: Kornelia Kruk

loading...
Akademia Staśka
Akcje SU
Wycieczki
Uroczystości
Sport
Sukcesy
Wydarzenia