Ułatwienia dostępu

        

 

W słoneczny poniedziałek wybraliśmy się na zajęcia kulturowe do pięknego miejsca wpisanego na światową listę dziedzictwa UNESCO, a jest nim miejscowość Viana do Castelo, nazywana perłą północnej Portugalii i łączy w sobie wszystkie najwspanialsze cechy regionu Costa Verde. Znajdują się tutaj naturalne plaże, spektakularne krajobrazy, a samo miasto jest nasycone portugalską historią i kulturą.

Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Góry Świętej Łucji, na której znajduje się Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa. Na szczycie tego budynku usytuowany jest taras widokowy, z którego mogliśmy w pełni dostrzec urok tutejszego krajobrazu. Widok na miasto oraz miejsce ujścia Rio Lima do Oceanu Atlantyckiego został sklasyfikowany jako czwarte najpiękniejsze miejsce na świecie według National Geographic. Ponownie doświadczyliśmy zachwytu nad oceanem. Odkrywaliśmy historię tego miasta z wielkim zaangażowaniem. Poczuliśmy się jak wielcy odkrywcy geograficzni wypływający na dalekie wody Oceanu Atlantyckiego.

Realizacja projektu nr 2023-1-PL01-KA121-SCH-000119261 (numer akredytacji: 2022-1-PL01-KA120-SCH-000111830) w ramach programu Erasmus+ dofinansowanego przez Unię Europejską.

 

Opracowanie: Mateusz Lewicki

loading...
Akademia Staśka
Akcje SU
Wycieczki
Uroczystości
Sport
Sukcesy
Wydarzenia