Ułatwienia dostępu

        

 

Ciekawi jesteście, co słychać u nas w Portugalii?

Wczoraj spędziliśmy fascynujący dzień w naszej ulubionej Escola de Caldas das Taipas . Razem z nowymi przyjaciółmi wzięliśmy udział w warsztatach tanecznych, podczas których uczyliśmy się nawzajem tradycyjnych polskich i portugalskich tańców. Piękna i wesoła muzyka dodawała nam energii. Wspólny taneczny nastrój łamał wszelkie bariery językowe i kulturowe. Muzyka towarzyszyła nam również na kolejnych zajęciach, na których wspólnie śpiewaliśmy polskie i portugalskie piosenki, zgodnie z powiedzeniem ,,śpiewać każdy może”.

Dzisiaj mieliśmy zajęcia kulturowe w okolicach Bragi, która słynie z licznych zabytków i obiektów sakralnych. Odwiedziliśmy sanktuaria Sameiro i Bom Jesus do Monte, gdzie mogliśmy podziwiać piękne świątynie oraz wspaniałe ogrody. Ze wzgórza, na którym znajdowały się kościoły, rozprzestrzeniała się piękna panorama Bragi.  Najbardziej znanym elementem Bom Jesus do Monte są Schody Pięciu Zmysłów  (zawierające 573 stopnie ) z bogato zdobionymi murami, licznymi fontannami oraz rzeźbami.

 Ostatnim punktem naszych zajęć była wizyta w mieście Guimarães, kolebki Portugalii z unikalnym historycznym centrum, wpisanym na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zwiedziliśmy tam również ruiny zamku, który był pierwszą siedzibą portugalskich władców.

Cały czas towarzyszy nam festiwal BRAGA ROMANA, który przypomina rzymskie dziedzictwo tego miasta oraz ówczesnych mieszkańców.

 

Zdjęcia i opis: Paweł Budzyński, Karol Fietko i Bartosz Brzóska

 

Realizacja projektu nr 2023-1-PL01-KA121-SCH-000119261 (numer akredytacji: 2022-1-PL01-KA120-SCH-000111830) w ramach programu Erasmus+ dofinansowanego przez Unię Europejską

 

 

 

loading...
Akademia Staśka
Akcje SU
Wycieczki
Uroczystości
Sport
Sukcesy
Wydarzenia