Ułatwienia dostępu

        

 

Szkolna grupa fascynatów archeologią Ziemi Hrubieszowskiej miała możliwość uczestniczenia w kolejnym przedsięwzięciu archeologicznym. Dzięki uprzejmości pana Tomasza Zająca, wójta Gminy Hrubieszów i pana Dyrektora Muzeum im. ks. Stanisława Staszica Bartłomieja Barteckiego, młodzież I LO im. ks. S. Staszica, biorąca, jesienią bieżącego szkolnego, udział w projekcie polsko – norweskim została zaproszona do Gminnego Ośrodka Kultury w Wołajowicach w dniu 4 kwietnia br. na otwarcie mobilnej wystawy archeologicznej pt. „Magia ornamentów. Skarby archeologii Lubelszczyzny” przygotowanej przez Martę Cyran, Macieja Drewniaka i Aleksandrę Sztal z Muzeum Narodowego w Lublinie.

Dopełnienie wystawy stanowił interesujący wykład: „Archeologiczne bogactwo Kotliny Hrubieszowskiej” wygłoszony przez panią dr hab. prof. UMCS, Barbarę Niezabitowską-Wiśniewską z Instytutu Archeologii UMCS.

Bardzo miłym i ważnym dla nas akcentem była prezentacja publikacji na temat turnieju debatanckiego dla młodzieży o dziedzictwie archeologicznym wygranego przez uczniów naszej szkoły w czasie realizacji projektu w październiku 2023 r.

Dla przypomnienia: laureatami turnieju debat zostali:

Gabriela Krystkowiak, Agata Stankiewicz i Filip Szymański.

Grupę uczestniczącą w projekcie tworzyli ponadto: Patrycja Krupińska, Agnieszka Semaj, Magdalena Mieczałowska, Szymon Domański, Rafał Tomasiak, Tadeusz Skowyra i Mateusz Tokarz.

 

 

loading...
Akademia Staśka
Akcje SU
Wycieczki
Uroczystości
Sport
Sukcesy
Wydarzenia