Ułatwienia dostępu

        

 

„Rozpłynęła się już pieśń radosna,
głośnym echem po ojczystym kraju,
- Witaj, witaj, Majowa Rocznico, pamiętny Trzeci Maju...”

Święto Konstytucji 3 Maja to ważny dzień w kalendarzu polskich świąt narodowych. W kraju organizowane są uroczystości, które mają przypomnieć, jak istotnym wydarzeniem było uchwalenie w 1791 roku Konstytucji 3 maja.

W dniu 27 kwietnia 2023 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca uchwalenie Konstytucji 3 Maja. Uczniowie pod opieką pani Neonili Pawluk i Edyty Wolańczuk poprzez przygotowany montaż słowno-muzyczny starali się przybliżyć wszystkim to ważne wydarzenie z historii naszego kraju. Była to okazja do chwili refleksji nad tym co kiedyś się wydarzyło oraz pielęgnowania patriotyzmu.
Chcąc przybliżyć uczniom to ważne wydarzenie z historii naszego kraju uczestnicy akademii przygotowali film poświęcony upamiętnieniu 232 rocznicy Konstytucji 3 Maja.
Posłuchaliśmy krótkiego zarysu historycznego, wierszy mówiących o wydarzeniach, o miłości do ojczyzny i o Konstytucji. Wiersze przeplatały się z utworami "Witaj majowa jutrzenko", “Hymn Konstytucji 3 Maja”, “Taki kraj”.
Po obejrzeniu filmiku, uczniowie dowiedzieli się, jak ważne było uchwalenie Konstytucji 3 Maja oraz jakie to miało znaczenia dla następnych pokoleń.
Dziś, na początku XXI wieku, żyjąc w zawrotnym tempie, odrzucamy wszelkie wartości i negujemy jakiekolwiek formy czczenia przeszłości, wysuwając na plan pierwszy życie teraźniejszością. Trudno przekonać młodych do pamiętania i świętowania…
Ale czy tak powinno być? Przecież naród, który nie zna swej przeszłości umiera i nie buduje przyszłości. Dlatego akademia przybliżyła wszystkim co znaczą słowa BÓG, HONOR, OJCZYZNA.

loading...
Akademia Staśka
Akcje SU
Wycieczki
Uroczystości
Sport
Sukcesy
Wydarzenia