Ułatwienia dostępu

        

 

Bieżący rok szk. w Akademii Staśka zakończyliśmy kolorowo i wesoło. Wczorajsze zajęcia z języka niemieckiego przyciągnęły nie tylko stałych bywalców, ale i nowych, młodych studentów. Ze wszystkimi przywitała się nasza szkolna maskotka Stasiek. Od jutra wakacje, więc wyruszyliśmy w pierwszą, na razie wirtualną, podróż do pięknego, kolorowego i wesołego Berlina.

Nauczyliśmy się przedstawiać po niemiecku, a słuchając piosenek poznaliśmy nazwy kolorów. Zabawy było co niemiara, ale i rywalizowaliśmy ze sobą w quizach i konkursach (puzzle z mapą Niemiec, zgadywanka kolorów, malowanki). Najlepsi, a liczyła się nie tylko poprawność odpowiedzi, ale i szybkość, otrzymali od Staśka nagrody specjalne. Pozostali, bo nie było przegranych, otrzymali za swoje zaangażowanie i poprawne odpowiedzi drobne upominki, naklejki i słodycze.
Wyróżnieni zostali również ci mali studenci, którzy mieli najwięcej naklejek za wysoką frekwencję na zajęciach przez cały rok.
Na zakończenie wszyscy odtańczyli taniec Zygzak, wciągnięci do zabawy przez Karolinkę i Jagodę. I jeszcze słodki poczęstunek i pamiątkowe zdjęcia całej grupy ze Staśkiem.
O niezbędną dawkę wiedzy, miłą atmosferę i super zabawę połączoną z nauką, zadbali prowadzący Amelia Ferenc i Jarosław Wymiatał (IIIa) ze swoimi pomocnikami: Mikołajem Dąbrowskim, Oliwią Rybaczuk (IIIa), Mikołajem Patkowskim, Karolem Grzeszczukiem, Bartkiem Brzóską (IIa), Julią Łobocką, Martyną Bryk, Martyną Szumiatą (Ib) oraz Julią Lipską (IIId). Nad całością czuwały nauczycielki języka niemieckiego – p. Urszula Pasieka i p. Katarzyna Dziumaga. Ordnung muss sein! (Porządek musi być!) 
Już dziś, dziękując wszystkim za wspólnie spędzony czas w Akademii Staśka, zapraszamy w następnym roku szkolnym. Na pewno nie zabraknie ciekawych tematów, przy których możemy się pouczyć i pobawić. Życzymy udanych wakacji i do zobaczenia!

loading...
Akademia Staśka
Akcje SU
Wycieczki
Uroczystości
Sport
Sukcesy
Wydarzenia