• a

  a

 • q

  q

 • s

  s

 • baner nauka zabawa.png
 • baner sport 2.png
 • baner sport kosz.png
 • baner studniówka.png
 • baner uroczystości.png
 • baner z logo koło nowe.png

Iza i Julia polecą do Moskwy!

20 czerwca 2020 roku została opublikowana lista finalistów Międzynarodowego Festiwalu Języka Rosyjskiego - edycja 2020, organizowanego pod patronatem Prezydenta Federacji Rosyjskiej, Ministerstwa Edukacji i Nauki FR oraz Moskiewskiego Centrum Jakości Kształcenia.

Izabela Mrozowska uczennica klasy IE i Julia Korneluk uczennica klasy IB uzyskały tytuł finalisty. Wyjazd do Moskwy, gdzie odbędzie się drugi etap – rywalizacja w poszczególnych kategoriach o tytuł laureata, nastąpi po otwarciu wszystkich granic oraz ustabilizowaniu się sytuacji epidemiologicznej na świecie. Koszty związane z transportem oraz pobytem uczestników pokrywają organizatorzy czyli Federacja Rosyjska. Podziękowania za udział w festiwalu otrzymali także: Gabriela Jarosz (kl. II E), Marta Kuraszko (kl. II E), Paweł Jerzyna (kl. I A3).
Coroczny Międzynarodowy Festiwal Języka Rosyjskiego to ogromne przedsięwzięcie, celem którego jest międzynarodowy dialog kształtujący kulturową akceptację i jedność wśród wielobarwnej różnorodności narodów na całym świecie. Język rosyjski jako obcy jest tym kluczem, który łączy, otwiera oraz sprzyja tolerancji i współpracy. Co roku do konkursu przystępuje młodzież od 12 do 18 lat w sześciu różnych kategoriach: 1. Znawcy języka rosyjskiego, historii i kultury Rosji, 2. Twórczość teatralna i literatura piękna, 3.Współczesna sztuka użytkowa i sztuka wizualna, 4. Kino młodzieżowe i telewizja, 5.Taniec, 6. Twórczość wokalna lub chóralna.
Julia stratowała w kategorii pierwszej. Jej praca pod tytułem „Герой моего города” uzyskała niezbędną ilość punktów i została doceniona przez dr Tatianę Szorinę. Odwołanie się do historii naszego miasteczka nad Huczwą i pamięć o osobie Stepana Gajdarenki, który urodziły się tu, w malowniczym Hrubieszowie, a następnie został bohaterem II wojny światowej, dało uczennicy przepustkę do odbycia w najbliższym czasie podroży życia.
Iza natomiast wysłała na konkurs starannie przygotowane wideo, zatytułowane „Чехов всегда с нами”. Była to w ocenie dr Olgi Kliszyny świetna interpretacja i doskonała recytacja dzieła Antoniego Czechowa.
Przed uczennicami są jeszcze rzetelna praca i przygotowania do ostatniej prostej pod opieką p. Neonili Pawluk,chociaż, jak twierdzą zwyciężczynie - to nic trudnego! Lubią one język rosyjski, a nauka tego języka sprawia im ogromną przyjemność
Gratulujemy spektakularnego sukcesu naszym uczennicom!
Życzymy powodzenia w Moskwie!
Opracowała: Neonila Pawluk

 • fest1
 • fest3
 • fest2
 • fest1
 • jula-iza

Simple Image Gallery Extended

Odsłony: 204

Sukcesy i osiągnęcia

Mówią o nas w telewizji

30 czerwca 2020 roku na zaproszenie prowadzącychych program "Między Wisłą a Bugiem" (TVP3) Izabeli Śledź i Józefa Szopińskiego mieliśmy możliwość opowiedzieć o sukcesach naszych uczniów w konkursach, dotyczących języka rosyjskiego. Kilka krótkich chwil na antenie pozwoliło zaledwie zaznaczyć, jak nasi uczniowie, których reprezentowała Izabela Mrozowska (kl. 1E), jedna z tegorocznych finalistek Międzynarodowego Festiwalu Języka Rosyjskiego, przygotowują się do zmagań konkursowych, o czym piszą, czyje utwory recytują.

Więcej…

Zawody sportowe

Podwójny awans uczniów „Staszica” do zawodów rejonowych w drużynowym tenisie stołowym

10 grudnia 2019 roku w Naszej szkole rozegrana została Powiatowa Licealiada w Drużynowym Tenisie Stołowym. Zarówno drużyna chłopców, jak i dziewcząt, zajęły II miejsce w powiecie uzyskując awans do zawodów rejonowych. Gratulacje!!!

Więcej…

Ogłoszenia

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że zmarła Agnieszka Zyśk

Uroczystości, wydarzenia

Takiego zakończenia roku klas maturalnych w Staszicu jeszcze nie było

Dziś jak co roku, przyszedł czas na rozstanie. Uczniowie klas maturalnych zostali absolwentami I LO im. ks. St. Staszica. Wyzwaniem stało się jednak spotkanie wszystkich uczniów z dyrekcją, wychowawcami i nauczycielami. W trudnej sytuacji pandemii koronawirusa uroczystość w tak licznym gronie wydawała się być niemożliwa.

Więcej…