• a

  a

 • q

  q

 • s

  s

 • baner nauka zabawa.png
 • baner sport 2.png
 • baner sport kosz.png
 • baner studniówka.png
 • baner uroczystości.png
 • baner z logo koło nowe.png

Sukces uczennic Staszica

19 czerwca 2020 r. odbyło w I Liceum Ogólnokształcącym im. ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie uroczyste wręczenie nagrody i wyróżnień XXXV Olimpiady Wiedzy Ekologicznej. Nasza szkoła gościła przedstawiciela Zespołu Lubelskich Parków Krajobrazowych Pana Pawła Łapińskiego.

Oliwia Jaworska, uczennica klasy 2b, została laureatką Etapu Okręgowego XXXV OWE. Jednocześnie zyskała tytuł finalistki Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Ekologicznej. Za swoje otrzymała osiągnięcie nagrodę rzeczową oraz dyplom, który uprawnia ją do wyboru jednego z 62 indeksów na uczelnie przyrodnicze w Polsce.
Oliwka jest autorką pracy badawczej na temat: „Oceń i wskaż, która dziedzina ochrony środowiska w miejscu Twego zamieszkania, wymaga pilnych działań oraz podaj praktyczny plan naprawczy, zmierzający do korzystnych zmian”. Tytuł pracy: „Ochrona bioróżnorodności powiatu hrubieszowskiego w obliczu zmniejszających się zasobów wodnych”. Tytuł laureata uzyskało tylko 7 młodych ludzi w województwie lubelskim.
Natalia Kozioł – uczennica klasy 1b oraz Izabela Mrozowska – uczennica klasy 1e, otrzymały z rąk Pana Pawła Łapińskiego wyróżnienia za udział w Etapie Okręgowym XXXV OWE.
Serdecznie dziękujemy Pani Beacie Piłat -Dyrektor Wydziału Zasobów Naturalnych
i Ochrony Środowiska w Starostwie Hrubieszowa za życzliwość i merytoryczne wsparcie przy realizacji pracy badawczej.
Gratulujemy nagrodzonym uczennicom i życzymy dalszych sukcesów!

 • IMG_20200619_090951721
 • IMG_20200619_090845939
 • IMG_20200619_090857540
 • IMG_20200619_090904378

Simple Image Gallery Extended

Odsłony: 302

Sukcesy i osiągnęcia

Mówią o nas w telewizji

30 czerwca 2020 roku na zaproszenie prowadzącychych program "Między Wisłą a Bugiem" (TVP3) Izabeli Śledź i Józefa Szopińskiego mieliśmy możliwość opowiedzieć o sukcesach naszych uczniów w konkursach, dotyczących języka rosyjskiego. Kilka krótkich chwil na antenie pozwoliło zaledwie zaznaczyć, jak nasi uczniowie, których reprezentowała Izabela Mrozowska (kl. 1E), jedna z tegorocznych finalistek Międzynarodowego Festiwalu Języka Rosyjskiego, przygotowują się do zmagań konkursowych, o czym piszą, czyje utwory recytują.

Więcej…

Zawody sportowe

Podwójny awans uczniów „Staszica” do zawodów rejonowych w drużynowym tenisie stołowym

10 grudnia 2019 roku w Naszej szkole rozegrana została Powiatowa Licealiada w Drużynowym Tenisie Stołowym. Zarówno drużyna chłopców, jak i dziewcząt, zajęły II miejsce w powiecie uzyskując awans do zawodów rejonowych. Gratulacje!!!

Więcej…

Ogłoszenia

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że zmarła Agnieszka Zyśk

Uroczystości, wydarzenia

Takiego zakończenia roku klas maturalnych w Staszicu jeszcze nie było

Dziś jak co roku, przyszedł czas na rozstanie. Uczniowie klas maturalnych zostali absolwentami I LO im. ks. St. Staszica. Wyzwaniem stało się jednak spotkanie wszystkich uczniów z dyrekcją, wychowawcami i nauczycielami. W trudnej sytuacji pandemii koronawirusa uroczystość w tak licznym gronie wydawała się być niemożliwa.

Więcej…