• a

  a

 • q

  q

 • s

  s

 • baner nauka zabawa.png
 • baner sport 2.png
 • baner sport kosz.png
 • baner studniówka.png
 • baner uroczystości.png
 • baner z logo koło nowe.png

III edycja Konkursu wiedzy o ks. Stanisławie Staszicu

 

"Pierwszym obowiązkiem człowieka jest pracować Tylko przez pracę staje się obywatelem użytecznym". ks. Stanisław Staszic 29 maja 2023 roku, w auli szkolnej naszej szkoły, 28 uczniów szkół z powiatu hrubieszowskiego wzięło udział w III edycji wiedzy o ks. Stanisławie Staszicu📖. Uczestnicy mieli za zadanie wykazać się znajomością biografii i działalności wybitnego myśliciela okresu oświecenia, autora dzieła m. in. „Przestrogi dla Polski”.

Konkurs został objęty honorowym patronatem przez Starostę Powiatu Hrubieszowskiego - panią Anetę Karpiuk. Wsparciem dla koordynatorek pani Neonili Pawluk i pani Edyty Wolańczuk była pani Prezes Stowarzyszenia „Staszic” pani Agnieszka Perkman. Dyplomy, nagrody, poczęstunek i podziękowania dla uczestników konkursu i ich opiekunów zostały ufundowane przez wyżej wymienione władze powiatu i stowarzyszenie „Staszic”. Podczas gdy komisja konkursowa sprawdzała testy uczestników, uczniowie naszej szkoły pokazali film autorstwa ucznia IIe Kacpra Pirogowicza, który pokazał postać ks. Stanisława Staszica - wybitnego Polaka epoki oświecenia oraz film promocyjny na 100 lecie liceum, w którym uczniowie wykazali się dużą inwencją twórczą, wiedzą i talentami aktorskimi. Punktem kulminacyjnym konkursu było, oczywiście, wyłonienie zwycięzców. Wyniki rywalizacji konkursowej przedstawiają się następująco: I miejsce – Patrycja Kurpińska – Zespół Szkolno-przedszkolny w Werbkowicach opiekun – Bożena Wolańczuk II miejsce Maja Dobrzyńska🥈 - – Zespół Szkolno-przedszkolny w Werbkowicach opiekun – Bożena Wolańczuk Kolejne miejsca zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Nieledwie, których przygotowały Elżbieta Lebiedowicz i Dorota Błaszczuk. III miejsce – Ksawery Jeleń IV miejsce -Kamila Markiewicz - V miejsce -Julia Hawryluk. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy ogromnej wiedzy. Dziękujemy wszystkim opiekunom, którzy poświęcając swój czas i energię, przyczynili się do sukcesów swoich wychowanków. Mamy nadzieję, że za rok spotkamy się ponownie, aby poprzez konkursowe potyczki poszerzać swoją wiedzę o księdzu, wybitnym działaczu, pisarzu, uczonym oraz dobroczyńcy, który pokazał że jest wielkim synem swojej Ojczyzny oraz postacią godną do naśladowania w XXI wieku. Opr.: Edyta Wolańczuk, Neonila Pawluk

Odsłony: 520

Sukcesy i osiągnęcia

Kinga Żuraw wśród najlepszych w Polsce maturzystów 2023

Kinga Żuraw, tegoroczna maturzystka I Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie została wyróżniona jako jedna z 290 najlepszych maturzystów spośród 253 495 zdających egzamin w sesji maturalnej 2023 w całej Polsce. Kinga została doceniona przez organizatorów Ogólnopolskiego Projektu „Matura na 100%” – krakowską fundację „Zawsze Warto” oraz Centralną Komisję Egzaminacyjną.

Więcej…

Zawody sportowe

Srebro i brąz na zawodach wojewódzkich podczas Festiwalu Sztafet

15 czerwca 2023 roku w Lublinie odbył się Wojewódzki Finał Licealiady w Festiwalu Sztafet. Znakomicie zaprezentowali się uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie zajmując miejsca na podium! Gratulacje!!!

Więcej…

Ogłoszenia

Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/24