• a

  a

 • q

  q

 • s

  s

 • baner nauka zabawa.png
 • baner sport 2.png
 • baner sport kosz.png
 • baner studniówka.png
 • baner uroczystości.png
 • baner z logo koło nowe.png

Uczniowie STASZICA wyróżnieni w konkursie języka niemieckiego

Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie chętnie podejmują się nowych wyzwań związanych z różnymi przedmiotami. 16 marca 2023 roku dwudziestu pięciu uczniów z klas 1-4 p. Katarzyny Dziumagi i p. Urszuli Pasieki zmierzyło się z 2139 uczniami z całej Polski w konkursie języka niemieckiego SPRACHDOKTOR. Organizatorem XXII edycji konkursu jest firma edukacyjna Łowcy Talentów – JERSZ .

Uczestnicy po starciu z niezwykle trudnymi pytaniami otrzymują Dyplom Uczestnika Konkursu, zaś ci, którzy otrzymali dobre wyniki, zostają nagrodzeni Dyplomem Uznania. Jest nam bardzo miło poinformować, że trzy osoby z naszej szkoły zostały wyróżnione, a są to:

Gabriela Krystkowiak kl. ! d, Klaudia Adamczuk II c, Natalia Smalej IV b.

Wszystkim gratulujemy, życzymy zapału do nauki i sukcesów w przyszłości.

Odsłony: 106

Sukcesy i osiągnęcia

III edycja Konkursu wiedzy o ks. Stanisławie Staszicu

 

"Pierwszym obowiązkiem człowieka jest pracować Tylko przez pracę staje się obywatelem użytecznym". ks. Stanisław Staszic 29 maja 2023 roku, w auli szkolnej naszej szkoły, 28 uczniów szkół z powiatu hrubieszowskiego wzięło udział w III edycji wiedzy o ks. Stanisławie Staszicu📖. Uczestnicy mieli za zadanie wykazać się znajomością biografii i działalności wybitnego myśliciela okresu oświecenia, autora dzieła m. in. „Przestrogi dla Polski”.

Więcej…

Zawody sportowe

Drużyna Staszica wicemistrzami rejonu w koszykówce chłopców

21 marca 2023 roku w III Liceum Ogólnokształcącym w Zamościu odbyła się Rejonowa Licealiada w Koszykówce chłopców. W zawodach udział brały 3 drużyny: I LO Hrubieszów, I LO Tomaszów Lubelski i III LO Zamość.

Więcej…

Ogłoszenia

Walne zebranie Stowarzyszenia Staszic

Uroczystości, wydarzenia

„Biomatematyka w mikroświecie”

„Kto lekceważy osiągnięcia matematyki przynosi szkodę całej nauce, ponieważ ten, kto nie zna matematyki, nie może poznać innych nauk ścisłych i nie może poznać świata” - Roger Bacon

Więcej…