• a

  a

 • q

  q

 • s

  s

 • baner nauka zabawa.png
 • baner sport 2.png
 • baner sport kosz.png
 • baner studniówka.png
 • baner uroczystości.png
 • baner z logo koło nowe.png

„Ekopracownia – zielone serce szkoły”

 

„Ekopracownia – zielone serce szkoły” w Staszicu!48 szkół z województwa lubelskiego otrzyma dofinasowanie na stworzenie nowoczesnych ekopracowni. Jesteśmy jedyną szkołą w powiecie, która wygrała konkurs Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie pn. „Ekopracownia – zielone serce szkoły”.

Dzięki dotacji w wysokości 50 tysięcy uczniowie zyskają przyjazne miejsce do nauki i rozwijania swoich zainteresowań z zakresu przedmiotów przyrodniczych. Nowa pracownia będzie też miejscem rozbudzania pasji wśród młodych przyrodników - uczniów szkół podstawowych i przedszkoli, a przede wszystkim stałych bywalców Akademii Staśka działającej w naszej szkole od 2019 roku.Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom i pracownikom szkoły, którzy zaangażowali się w realizację konkursowego zadania. Zapraszamy do obejrzenia relacji z naszych działań.

Odsłony: 106

Sukcesy i osiągnęcia

III edycja Konkursu wiedzy o ks. Stanisławie Staszicu

 

"Pierwszym obowiązkiem człowieka jest pracować Tylko przez pracę staje się obywatelem użytecznym". ks. Stanisław Staszic 29 maja 2023 roku, w auli szkolnej naszej szkoły, 28 uczniów szkół z powiatu hrubieszowskiego wzięło udział w III edycji wiedzy o ks. Stanisławie Staszicu📖. Uczestnicy mieli za zadanie wykazać się znajomością biografii i działalności wybitnego myśliciela okresu oświecenia, autora dzieła m. in. „Przestrogi dla Polski”.

Więcej…

Zawody sportowe

Drużyna Staszica wicemistrzami rejonu w koszykówce chłopców

21 marca 2023 roku w III Liceum Ogólnokształcącym w Zamościu odbyła się Rejonowa Licealiada w Koszykówce chłopców. W zawodach udział brały 3 drużyny: I LO Hrubieszów, I LO Tomaszów Lubelski i III LO Zamość.

Więcej…

Ogłoszenia

Walne zebranie Stowarzyszenia Staszic

Uroczystości, wydarzenia

„Biomatematyka w mikroświecie”

„Kto lekceważy osiągnięcia matematyki przynosi szkodę całej nauce, ponieważ ten, kto nie zna matematyki, nie może poznać innych nauk ścisłych i nie może poznać świata” - Roger Bacon

Więcej…