• a

  a

 • q

  q

 • s

  s

 • baner nauka zabawa.png
 • baner sport 2.png
 • baner sport kosz.png
 • baner studniówka.png
 • baner uroczystości.png
 • baner z logo koło nowe.png

Wyróżniona Zosia

24 kwietnia 2023r. W Centrum Spotkania Kultur w Lublinie odbyły się wojewódzkie eliminacje 68 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. W przesłuchaniach konkursowych wzięły udział uczennice naszej szkoły: Martyna Wilkos z kl. 2 e (opiekun literacki - p. Beata Trześniowska) i Zofia Śliwa z kl. 1a (opiekun literacki – p. Dorota Sędłak) Poziom konkursu był bardzo wysoki. Transmisję prowadzono online na kanale you tube.

Decyzją jury z 25 kwietnia 2023r. W kategorii młodzież szkól ponadpodstawowych w turnieju recytatorskim WYRÓŻNIENIE otrzymała Zosia Śliwa z klasy 1a ! Brawo Zosiu! Życzymy Ci wiatru we włosach, wiosennych pomysłów na interpretację poezji i prozy oraz kolejnych sukcesów!!!

Link do obrad jury konkursowego:
Link nr 1
Link nr 2

Odsłony: 230

Sukcesy i osiągnęcia

III edycja Konkursu wiedzy o ks. Stanisławie Staszicu

 

"Pierwszym obowiązkiem człowieka jest pracować Tylko przez pracę staje się obywatelem użytecznym". ks. Stanisław Staszic 29 maja 2023 roku, w auli szkolnej naszej szkoły, 28 uczniów szkół z powiatu hrubieszowskiego wzięło udział w III edycji wiedzy o ks. Stanisławie Staszicu📖. Uczestnicy mieli za zadanie wykazać się znajomością biografii i działalności wybitnego myśliciela okresu oświecenia, autora dzieła m. in. „Przestrogi dla Polski”.

Więcej…

Zawody sportowe

Drużyna Staszica wicemistrzami rejonu w koszykówce chłopców

21 marca 2023 roku w III Liceum Ogólnokształcącym w Zamościu odbyła się Rejonowa Licealiada w Koszykówce chłopców. W zawodach udział brały 3 drużyny: I LO Hrubieszów, I LO Tomaszów Lubelski i III LO Zamość.

Więcej…

Ogłoszenia

Walne zebranie Stowarzyszenia Staszic

Uroczystości, wydarzenia

„Biomatematyka w mikroświecie”

„Kto lekceważy osiągnięcia matematyki przynosi szkodę całej nauce, ponieważ ten, kto nie zna matematyki, nie może poznać innych nauk ścisłych i nie może poznać świata” - Roger Bacon

Więcej…