Szkolne Mistrzostwa Sportowe Dziewcząt w Koszykówce

Dnia 8 marca 2017r. w Zespole Szkół nr 2 w Hrubieszowie odbyły się Szkolne Mistrzostwa Sportowe Dziewcząt w Koszykówce.  Rozgrywki te miały miejsce z okazji szczególnego dnia, poświęconego pięknym paniom – święta „Dnia Kobiet”. Organizacją tego przedsięwzięcia zajęły się Sorki: Barbara Cygan i Anna Kusiak wraz z dziewczętami z sekcji koszykarskiej i siatkarskiej m.in. Maria Łyko, Kasia Szlonzak, Paula Suchowska. Zawody oficjalnie otworzyła Pani Dyrektor Alicja Borkowska, życząc wszystkim zdrowej i pięknej rywalizacji.

Turniej spotkał się z niemałym entuzjazmem wśród uczennic Staszica, wzięło w nim bowiem udział aż 9 drużyn dziewcząt z poszczególnych klas liceum. Zostały one podzielone na trzy grupy, z których najlepsza drużyna awansowała do dalszych rozgrywek.
GRUPA A:
1)    I a – III d    6:34
2)    I a – II c    8:36
3)    II c – III d    2:46

WYNIKI:
I miejsce- III d (AWANS)
II miejsce – II c
III miejsce – I a
GRUPA B:
1)    II d – III b    12: 66
2)    II d – III a    14:36
3)    III a – III b    10:42

          WYNIKI:
I miejsce – III b (AWANS)
II miejsce – III a
III miejsce – II d

GRUPA C:
1)    I b – II a    14:12
2)    I b – I d    22:20
3)    I d – II a    4:14
       
         WYNIKI:
I miejsce – II a (AWANS)
II miejsce – I d
III miejsce – I b

FINAŁ
1)    III d – III b    25:21
2)    III b – II a    54:8
3)    II a – III d    8:64

Mistrzyniami szkoły w piłce koszykowej zostały więc dziewczęta z klasy III d, na drugim miejscu uplasowały się zawodniczki z klasy III b, natomiast trzecie miejsce zajęła klasa II a.
Najlepszymi zawodniczkami okazały się: Ewa Konsowicz, która zdobyła 119 punktów oraz Paula Suchowska z wynikiem 78 punktów.
Piękne medale oraz puchary wręczyła Pani Dyrektor Czesława Semczuk, oficjalnie zamykając turniej i gratulując wszystkim dziewczętom, które wzięły w nim udział.
Dziewczęta z poszczególnych klas zagrały w następujących składach:
I a :
Klaudia Lipnicka
 Milena Feliksiak
Jagoda  Gontarz
Sylwia Macheta
Kinga Panasiewicz
Laura Gałan
Malwina Kostrubiec

I b:
Diana Jóźwiak
Aleksandra Trześniowska
Oliwia Błaszczuk
Ania Josse
Agnieszka Ożóg
Agnieszka Szajnoga
Natalia Sidor

I d:
Zofia Łyko
Oliwia Kuśmierek
Karolina Wolanin
Asia Pyc
Sandra Palonka
Ela Dąbrowska
Patrycja Bobrowska

II a:
Natalia Gadzicka
Jagoda Gancarz
Weronika Wilczewska
Jadzia Słoniec
Gabrysia Załoga
Kamila Grandys
Aleksandra Kaczanowska
Aleksandra Bartko
Klaudia Dolak
Gabrysia Ślusarska

II c:
Karolina Niemczyk
Karolina Waś
Weronika Wawryk
Weronika Patyjewicz
Patrycja Kopeć
Ola Bańka
Magdalena Palonka

II d:
Markiewicz
Stasiuk
Mielniczuk
Żóraw
Rybczyńska
Turek
Stronkowska

III a:
Kamila Kordyjak
Kamila Żuraw
Anna Radomska
Monika Mazur
Weronika Grądzka
Magdalena Kutera
Aleksandra Bachusz
Marcelina Bobczuk

III b:
Ewa Konsowicz
Ola Daciuk
Kinga Siedlecka
Aleksandra Szostak
Aleksandra Tlak
Iwańczuk
Sadowska

III d:
Paula Suchowska
Maria Łyko
Łucja Mackiewicz
Agnieszka Naworol
Barbara Prus
Magdalena Zubko
Katarzyna Szlonzak
Marlena Kowalczuk

Oraz Sędziowie:
Kacper Popławski
Bartosz Sędłak
Huber Chachler
Paweł Szczepański
Albert Gardyński
Bartłomiej Tomaszczuk
Marcin Gąsior
Mateusz Łomański
Piotr Ważny
Agnieszka Sałęga
Karina Drozdowska
Anita Prus
Ada Łoś

Wszystkim drużynom serdecznie dziękujemy za wzięcie udziału i gratulujemy zdobytych miejsc! :)


                    Tekst: Katarzyna Szlonzak
                        Maria Łyko
 

  • IMG_6841
  • IMG_6843
  • IMG_6846
  • IMG_6848
  • IMG_6850
  • IMG_6852
  • IMG_6856
  • IMG_6860
  • IMG_6862
  • IMG_6863
  • IMG_6864
  • IMG_6865
  • IMG_6866
  • IMG_6867
  • IMG_6872
  • IMG_6879
  • IMG_6883
  • IMG_6887
  • IMG_6888
  • IMG_6910
  • IMG_6911
  • IMG_6915
  • IMG_6916
  • IMG_6919
  • IMG_6921
  • IMG_6932
  • IMG_6933
  • IMG_6946
  • IMG_6953
  • IMG_6964
  • IMG_6965
  • IMG_6968
  • IMG_6970
  • IMG_6974
  • IMG_7098
  • IMG_7100
  • IMG_7110
  • IMG_7122
  • IMG_7128
  • IMG_7130
  • IMG_7133
  • IMG_7142
  • IMG_7143
  • IMG_7151
  • IMG_7154
  • IMG_7158
  • IMG_7159
  • IMG_7161
  • IMG_7164
  • IMG_7166
  • IMG_7175
  • IMG_7179
  • IMG_7183
  • IMG_7180
  • IMG_7186
  • IMG_7195
  • IMG_7196
  • IMG_7197
  • IMG_7203
  • IMG_7204
  • IMG_7206
  • IMG_7211
  • IMG_7212
  • IMG_7215
  • IMG_7217
  • IMG_7218
  • IMG_7219

Simple Image Gallery Extended

Odsłony: 680

Sukcesy i osiągnęcia

I miejsce Jacka Tyszkiewicza!

6 października 2017 r. w Zwierzyńcu, uczeń klasy IIIa naszego gimnazjum, Jacek Tyszkiewicz, wywalczył I miejsce w II Wojewódzkim Konkursie "Matematyka z kalkulatorem graficznym" organizowanym pod patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego. Wszyscy nasi reprezentanci zaprezentowali się bardzo dobrze, tuż za podium znaleźli się Magdalena Bojarczuk (IIIag) i Tomasz Turek (IIIcg).

Więcej…

Zawody sportowe

Wicemistrzynie wojewódzkiego półfinału Licealiady w Lidze LA

10 października 2017 roku w Zamościu odbył się Wojewódzki Półfinał Licealiady w lidze LA dziewcząt, w których startowało osiem szkół z Chełma, Biłgoraja, Tomaszowa Lubelskiego, Krasnegostawu oraz z Zamościa. Awans na dalszy etap uzyskały dziewczęta z naszej szkoły, które pomimo dużej konkurencji zajęły II miejsce. "Staszic"  wystawił zarówno drużynę dziewcząt i chłopców.   

Więcej…

Ogłoszenia

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego

2017/2018

odbędzie się

4 września 2017 r.

 

8.00 - Msza św. w kościele parafialnym p.w. św. Mikołaja.

9.15 - Uroczysta inauguracja roku szkolnego na placu szkolnym.

Uroczystości, wydarzenia

Granice mojego języka są granicami mojego świata

W dzisiejszych czasach chyba nikomu nie trzeba mówić, jak ważna jest nauka języków obcych, które są naszą przyszłością i jak już w XX wieku głosił wybitny austriacki filozof –Ludwig Wittgenstein – otwierają nam bramy na świat. W myśl tej zasady, 29 września uczniowie klasy II A i II D naszego liceum, pod opieką p. prof. N. Pawluk, J. Pudłowskiej, J. Patkowskiej i J. Korneluk, pełni entuzjazmu udali się do Lublina, na organizowane przez UMCS  Hieronimki.

Więcej…