• a

  a

 • q

  q

 • s

  s

 • baner nauka zabawa.png
 • baner sport 2.png
 • baner sport kosz.png
 • baner studniówka.png
 • baner uroczystości.png
 • baner z logo koło nowe.png

Drodzy Uczniowie

Za nami trudny rok nauki👩‍🏫. Praca zdalna, z którą przyszło nam się zmierzyć okazała się nie lada wyzwaniem. Jednak wyniki w nauce oraz liczne sukcesy w konkursach i zawodach sportowych jakie osiągnęliście dowodzą, że świetnie sobie poradziliście👏👏👏💪.

Niejednokrotnie słyszeliśmy, że chcecie się spotkać w szkole ze swoimi kolegami i nauczycielami. Dlatego też postanowiliśmy zachować choć odrobinę tradycji i zorganizować ceremonię wręczenia świadectw i nagród książkowych ufundowanych przez Radę Rodziców. Jednocześnie przypominamy o reżimie sanitarnym, który nas obowiązuje. Wszyscy zobligowani jesteśmy do zasłaniania nosa i ust, noszenia rękawiczek oraz zachowania dystansu.
W związku z sytuacją o jakiej informowaliśmy Was w ostatnim czasie na naszym FB proponujemy, abyście zamiast przysłowiowego kwiatka, który zwykle nam przynosiliście, wspomogli nasze uczennice, a Wasze koleżanki Weronikę i Paulinę, które w pożarze straciły dom. Chętnych prosimy o dokonywanie symbolicznych wpłat na konto Rady Rodziców 89 9610 0002 2009 0060 6693 0001 z dopiskiem „Wpłata dla Weroniki i Pauliny”.
Jeżeli ktoś z Was nie wyraża chęci udziału w uroczystości, będzie mógł odebrać świadectwo we wrześniu w sekretariacie szkoły.
Poniżej przedstawiamy harmonogram spotkań z wychowawcami. Natomiast na spotkanie z Panią Dyrektor zapraszamy w piątek 26.06.2020 r. w aplikacji Teams o godz. 11.00 w zespole „Uczniowie i nauczyciele I LO Staszic”.

Sukcesy i osiągnęcia

Mówią o nas w telewizji

30 czerwca 2020 roku na zaproszenie prowadzącychych program "Między Wisłą a Bugiem" (TVP3) Izabeli Śledź i Józefa Szopińskiego mieliśmy możliwość opowiedzieć o sukcesach naszych uczniów w konkursach, dotyczących języka rosyjskiego. Kilka krótkich chwil na antenie pozwoliło zaledwie zaznaczyć, jak nasi uczniowie, których reprezentowała Izabela Mrozowska (kl. 1E), jedna z tegorocznych finalistek Międzynarodowego Festiwalu Języka Rosyjskiego, przygotowują się do zmagań konkursowych, o czym piszą, czyje utwory recytują.

Więcej…

Zawody sportowe

Podwójny awans uczniów „Staszica” do zawodów rejonowych w drużynowym tenisie stołowym

10 grudnia 2019 roku w Naszej szkole rozegrana została Powiatowa Licealiada w Drużynowym Tenisie Stołowym. Zarówno drużyna chłopców, jak i dziewcząt, zajęły II miejsce w powiecie uzyskując awans do zawodów rejonowych. Gratulacje!!!

Więcej…

Ogłoszenia

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że zmarła Agnieszka Zyśk

Uroczystości, wydarzenia

Takiego zakończenia roku klas maturalnych w Staszicu jeszcze nie było

Dziś jak co roku, przyszedł czas na rozstanie. Uczniowie klas maturalnych zostali absolwentami I LO im. ks. St. Staszica. Wyzwaniem stało się jednak spotkanie wszystkich uczniów z dyrekcją, wychowawcami i nauczycielami. W trudnej sytuacji pandemii koronawirusa uroczystość w tak licznym gronie wydawała się być niemożliwa.

Więcej…